RSP-200-12 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
RSP-200-12
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 12V@16.7A - 200.4W. ...
DESCRIPTION
Power your device with direct current by using this RSP-200-12 AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc. to convert an alternating current source to a direct current supply. It has a voltage of 12 V and maximum output power of 200.4 W. This part's single output can handle a current up to 16.7 A. This part has a minimum operating temperature of -30 °C and a maximum of 70 °C.
Search Keywords: RSP20012
Part No:
RSP-200-12
COO:
CN
Dimension:
215 x 115 x 30 mm
DC Input Voltage:
124 to 370 V
AC Input Voltage:
88 to 264 V