SDR-120-24
MEAN WELLAC/DC Power Supply - 1 Output - 24V@5A - 120W. ...
DESCRIPTION
The SDR-120-24 is an AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc. It will convert alternating currents into useful direct currents to operate. It has a voltage of 24 V and maximum output power of 120 W. This part's single output can handle a current up to 5 A. This part has a temperature range of -25 °C to 70 °C.