SDR-480-24
MEAN WELLAC/DC Power Supply - 1 Output - 24V@20A - 480W. ...
DESCRIPTION
The SDR-480-24 is an AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc. that converts an alternating current source to a direct current supply. It has a voltage of 24 V and maximum output power of 480 W. This part's single output can handle a current up to 20 A. This part has a temperature range of -25 °C to 70 °C.