DSC1101DL5-052.8000T by microchip technology
Image is representational - see mfr. specs
DSC1101DL5-052.8000T
Microchip Technology
CMOS Oscillator - 52.8 MHz ±10ppm - Output Enable w/Standby - 2.25 to 3.6V - 6-lead VDFN - –40°C to +105°C - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION