DSC1123CI2-200.0000 by microchip technology
Image is representational - see mfr. specs
DSC1123CI2-200.0000
Microchip Technology
Oscillator MEMS 200MHz A±25ppm (Stability) 15pF LVDS 52% 2.5V/3.3V 6-Pin VDFN SMD Tube ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The MICROCHIP TECH. part DSC1123CI2-200.0000 is a high-performance MEMS oscillator with a frequency of 200MHz and a stability of A±25ppm. It features a 15pF load capacitance, LVDS output, and 52% duty cycle. This oscillator operates at a supply voltage of 2.5V to 3.3V and comes in a convenient 6-pin VDFN SMD package. It is suitable for various applications requiring precise timing and frequency control. The part is available in tube packaging for easy handling and storage.
Search Keywords: DSC1123CI22000000
Supplier:
Microchip Technology
Part No:
DSC1123CI2-200.0000
COO:
TH
ECCN:
EAR99
25
Package Type:
TUBE
Minimum Operating Supply Voltage:
2.25 V
Frequency Aging:
±5 ppm/(1st) Year
Mounting:
Surface Mount
Family:
N/A
Frequency Stability:
±25 ppm
Load Capacitance:
N/A
Maximum Operating Supply Voltage:
3.63 V
Maximum Symmetry:
52 %