MCP1316MT-26CE/OT by microchip technology
Image is representational - see mfr. specs
MCP1316MT-26CE/OT
Microchip Technology
Processor Supervisor 2.6V 1 Active Low/Open Drain Automotive 5-Pin SOT-23 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: MCP1316MT26CEOT
Supplier:
Microchip Technology
Part No:
MCP1316MT-26CE/OT
COO:
MY
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
REEL
Maximum Power Dissipation:
240 mW
Maximum Reset Active Time:
2240 ms
Maximum Operating Supply Voltage:
5.5 V
Manual Reset:
Yes
Chip Enable Signals:
No
Family:
MCP1316
Dimension:
2.9 x 1.6 x 1.3(Max) mm
Maximum Reset Threshold Voltage:
2.639 V