MCP4461T-104E/ST by microchip technology
Image is representational - see mfr. specs
MCP4461T-104E/ST
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 100kOhm - 256 Position - Non-Volatile Linear - Automotive - 20-Pin TSSOP - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: MCP4461T104EST
Part No:
MCP4461T-104E/ST
COO:
PH
ECCN:
EAR99
2500
Package Type:
REEL
Maximum Supply Current:
0.0025(Typ) mA
Minimum Single Supply Voltage:
1.8 V
Maximum Dual Supply Voltage:
N/R
Minimum Dual Supply Voltage:
N/R
Maximum Single Supply Voltage:
5.5 V