MIC4574-3.3YN by microchip technology
Image is representational - see mfr. specs
MIC4574-3.3YN
Microchip Technology
Conv DC-DC 4V to 24V Step Down Single-Out 3.3V 0.5A 8-Pin PDIP Tube
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: MIC457433YN
Supplier:
Microchip Technology
Part No:
MIC4574-3.3YN
COO:
TH
ECCN:
EAR99
50
Package Type:
TUBE
Family:
MIC4574
Minimum Input Voltage:
4 V
Maximum Input Voltage:
24 V
Line Regulation:
N/A
Maximum Output Current:
0.5 A