MIC5203-4.7YM4-TR by microchip technology
Image is representational - see mfr. specs
MIC5203-4.7YM4-TR
Microchip Technology
LDO Regulator Pos 4.7V 0.08A 4-Pin SOT-143 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: MIC520347YM4TR
Supplier:
Microchip Technology
Part No:
MIC5203-4.7YM4-TR
COO:
TH
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
REEL
Accuracy:
±3 %
Family:
MIC5203
Function:
LDO8385
Junction to Case:
N/A
Maximum Dropout Voltage @ Current:
0.35@20mA,0.6@80mA V
Load Regulation:
0.38361%
Dimension:
2.92 x 1.3 x 1.028356mm(Max)mm
Junction to Ambient:
2508358°C/W
Line Regulation:
0.38360%