ATS-49-R-7.3728MHZ by mtron
Image is representational - see mfr. specs
ATS-49-R-7.3728MHZ
Mtron
Crystal 7.3728MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 100Ohm 2-Pin HC-49/US Thru-Hole
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ATS49R73728MHZ
Part No:
ATS-49-R-7.3728MHZ
EAR99
1000
Package Type:
Bulk
Standard Frequency:
7.3728 MHz
Load Capacitance:
18 pF
Frequency Tolerance:
±30 ppm
Operating Temperature:
-10 to 70 °C