MH12FDD-R-7.372800 by mtron
Image is representational - see mfr. specs
MH12FDD-R-7.372800
Mtron
Oscillator XO 7.3728MHz ±500ppm 50pF HCMOS/TTL 55% 5V 4-Pin DIP Module Thru-Hole
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: MH12FDDR7372800
Supplier:
Mtron
Part No:
MH12FDD-R-7.372800
Yes
1
Type:
Crystal Oscillator
Mounting:
Through Hole
Supplier Package:
DIP Module
Pin Count:
4
Load Capacitance:
50 pF
Operating Temperature:
0 to 70 °C