BU-2929-M-39-0 by mueller electric
Image is representational - see mfr. specs
BU-2929-M-39-0
Mueller Electric
Black Unshrouded Banana Plug on Both Ends 39" 18G Silicone
RoHS Non-Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: BU2929M390
Supplier:
Mueller Electric
Part No:
BU-2929-M-39-0
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Maximum Current Rating:
20 A
Connector Type:
1POS Banana to 1POS Banana