Z1T-00010-061 by national controls
Image is representational - see mfr. specs
Z1T-00010-061
National Controls
Time Delay Relay 120VAC 10A DPDT(92.08x53.98x47.63)mm SMD/Screw Mount
RoHS Non-Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: Z1T00010061
Supplier:
National Controls
Part No:
Z1T-00010-061
Alias/AKA:
Z1T-10-061
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
ECCN:
EAR99
10
Mounting:
Surface Mount
Contact Arrangement:
DPDT
DC Coil Voltage:
N/A
AC Coil Voltage:
120 V
Contact Form:
2 Form C
Maximum Current Rating:
10 A