14AFR004E by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
14AFR004E
Ohmite
Res 0.004 Ohm 1% 4W Molded AXL
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Res 0.004 Ohm 1% 4W Molded AXL
Search Keywords: 14AFR004E
Supplier:
Ohmite
Part No:
14AFR004E
COO:
IN
ECCN:
EAR99
250
Package Type:
BOX
Termination Style:
Axial
Power Rating:
4 W
Resistance Value:
4 mOhm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
N/A
Operating Temperature:
-55 to 275 °C
Packaging:
N/A
Dimension:
18 x 6.4 mm