825F50RE by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
825F50RE
Ohmite
Res Wirewound 50 Ohm 1% 25W ±20ppm/°C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 825F50RE
Supplier:
Ohmite
Part No:
825F50RE
COO:
MX
ECCN:
EAR99
10
Package Type:
BULK
Technology:
Wirewound
Case Style:
Aluminum Housed
Mounting:
Chassis Mount
Power Rating:
25 W
Termination Style:
Axial
Resistance Value:
50 Ohm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±20 ppm/°C