B20J1R0E by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
B20J1R0E
Ohmite
Res Wirewound 1 Ohm 5% 20W ±400ppm/°C Vitreous Enamel AXL
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: B20J1R0E
Supplier:
Ohmite
Part No:
B20J1R0E
COO:
MX
ECCN:
EAR99
25
Package Type:
BOX
Termination Style:
Axial
Power Rating:
20 W
Resistance Value:
1 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±400 ppm/°C
Operating Temperature:
N/A
Packaging:
N/A
Dimension:
50.8 x 11.11 mm