L100J10KE
L100J10KE
In Stock: 40
Minimum Order: 5
VIEW PRODUCT
L100J10K by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
L100J10K
Ohmite
Res Wirewound 10K Ohm 5% 100W ±260ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
RoHS Non-Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: L100J10K
Supplier:
Ohmite
Part No:
L100J10K
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
BOX
Technology:
Wirewound
Case Style:
Vitreous Enamel
Mounting:
Bolt-On
Power Rating:
100 W
Termination Style:
Radial Lug
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±260 ppm/°C