L12J2K7E by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
L12J2K7E
Ohmite
Res Wirewound 2.7K Ohm 5% 12W ±260ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: L12J2K7E
Supplier:
Ohmite
Part No:
L12J2K7E
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
BOX
Technology:
Wirewound
Case Style:
Vitreous Enamel
Mounting:
Bolt-On
Power Rating:
12 W
Termination Style:
Radial Lug
Resistance Value:
2.7 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±260 ppm/°C