MOX-G-012003FE
OhmiteRes Thick Film 200K Ohm 1% 40W ±25/±50ppm/°C Varnish Bolt-On
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Res Thick Film 200K Ohm 1% 40W ±25/±50ppm/°C Varnish Bolt-On
Search Keywords: MOXG012003FE
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Ohmite
Part No:
MOX-G-012003FE
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Technology:
Thick Film
Case Style:
Varnish
Mounting:
Bolt-On
Power Rating:
40 W
Termination Style:
N/A
Resistance Value:
200 KOhm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±25,±50 ppm/°C