RC0R5DB39R0JE by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
RC0R5DB39R0JE
Ohmite
Res Carbon Composition 39 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±400ppm/°C J-Lead SMD
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: RC0R5DB39R0JE
Supplier:
Ohmite
Part No:
RC0R5DB39R0JE
COO:
MX
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
BULK
Resistance Value:
39 Ohm
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Tolerance:
5 %
Case Size:
N/A
Temperature Coefficient:
±400 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 150 °C