SM108032006FE
OhmiteRes Thick Film 200M Ohm 1% 2.5W A±25/A±50ppm/A°C Epoxy RDL ...
DESCRIPTION
The OHMITE SM108032006FE is a high-quality thick film resistor, designed to provide a resistance of 200 Megaohms with a tolerance of 1%. This resistor can handle up to 2.5W of power and features a temperature coefficient of A±25/A±50ppm/A°C. Encapsulated in epoxy with radial leads (RDL) for easy installation, this resistor is ideal for precision electronic applications requiring high resistance values and low temperature coefficients.