TAP600K100E by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
TAP600K100E
Ohmite
Res Thick Film 100 Ohm 10% 600W ±150ppm/°C Epoxy Screw Terminal Bolt-On
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: TAP600K100E
Supplier:
Ohmite
Part No:
TAP600K100E
COO:
AT
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
BOX
Technology:
Thick Film
Case Style:
Epoxy
Mounting:
Bolt-On
Power Rating:
600 W
Termination Style:
Screw Terminal
Resistance Value:
100 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±150 ppm/°C