TBH25P7R50JE by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
TBH25P7R50JE
Ohmite
Res Thick Film 7.5 Ohm 5% 25W ±200ppm/°C Molded TO-220 RDL Automotive Tube
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: TBH25P7R50JE
Supplier:
Ohmite
Part No:
TBH25P7R50JE
COO:
TW
ECCN:
EAR99
50
Package Type:
TUBE
Termination Style:
Radial
Power Rating:
25 W
Resistance Value:
7.5 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 150 °C
Packaging:
Tube
Dimension:
10.41 x 4.82 x 15 mm
Terminal Pitch:
5.08 mm