G2R1SNAC110S by omron automation
Image is representational - see mfr. specs
G2R1SNAC110S
Omron Automation
Power Relay 110VAC 10A SPDT(29x13x35.5)mm Socket
DESCRIPTION
Search Keywords: G2R1SNAC110S
Part No:
G2R1SNAC110S
AC Coil Voltage:
110 V
Maximum Current Rating:
10 A
Push to Test Button:
Yes
Led Indicator:
Operating Temperature:
-40 to 70 °C
Coil Resistance:
5.556 KOhm