MY2IN1D2DC24S by omron automation
Image is representational - see mfr. specs
MY2IN1D2DC24S
Omron Automation
Power Relay 24VDC 10A DPDT(28x21.5x36)mm Socket
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: MY2IN1D2DC24S
Part No:
MY2IN1D2DC24S
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
DPDT
Maximum Current Rating:
10 A
Push to Test Button:
Yes
Led Indicator:
Operating Temperature:
-55 to 70 °C
Coil Resistance:
636 Ohm
Life Cycle:
Discontinued & Replaced
  This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 4
Can Ship immediately
Buy all 4 in-stock or the regular minimum order quantity of 5