MY2NAC24S by omron automation
Image is representational - see mfr. specs
MY2NAC24S
Omron Automation
Power Relay 24VAC 180Ohm 10A DPDT(28x21.5x36)mm Socket
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: MY2NAC24S
Part No:
MY2NAC24S
AC Coil Voltage:
24 V
DPDT
Maximum Current Rating:
10 A
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
Yes
Operating Temperature:
-55 to 70 °C
Coil Resistance:
180 Ohm
Life Cycle:
Discontinued & Replaced
  This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 3
Ships today, if you order in
Buy all 3 in-stock or the regular minimum order quantity of 5