G5LE-1A4-DC24 by omron electronics
Image is representational - see mfr. specs
G5LE-1A4-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 8DC/10AAC SPST-NO( (22.5mm 16.5mm 19mm)) THT ...
RoHS Compliant
Tray Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: G5LE1A4DC24
Part No:
G5LE-1A4-DC24
EAR99
500
Package Type:
Tray
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
SPST-NO
Maximum Current Rating:
10
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
Solder
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Coil Resistance:
1.44 KOhm