G5LE-1-DC12 by omron electronics
Image is representational - see mfr. specs
G5LE-1-DC12
Omron Electronics
Power Relay 12VDC 8DC/10AAC SPDT( (22.5mm 16.5mm 19mm)) THT ...
RoHS Compliant
Tray Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: G5LE1DC12
Part No:
G5LE-1-DC12
500
Package Type:
Tray
DC Coil Voltage:
12 V
Contact Arrangement:
SPDT
Maximum Current Rating:
10
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Coil Resistance:
360 Ohm