G5Q-1A-DC24 by omron electronics
Image is representational - see mfr. specs
G5Q-1A-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 5DC/10AAC SPST-NO (20.3mm 10.3mm 16.2mm) THT
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: G5Q1ADC24
Part No:
G5Q-1A-DC24
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
SPST-NO
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Coil Resistance:
2.88 KOhm