MC78L12ABDR2G by onsemi
MC78L12ABDR2G
onsemi
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 12.0 V; TJ = -40°C to +125°C
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION