NXH160T120L2Q1SG by onsemi
NXH160T120L2Q1SG
onsemi
Power Integrated Module (PIM), IGBT 1200 V, 160 A and 650 V, 100 A Solder pins
RoHS Compliant
Tray Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION