NXH40T120L3Q1PG
onsemiPower Integrated Module (PIM), 3-channel T-Type NPC 1200 V, 40 A IGBT, 650 V, 25 A IGBT Press-fit pins
RoHS Non-Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Power Integrated Module (PIM), 3-channel T-Type NPC 1200 V, 40 A IGBT, 650 V, 25 A IGBT Press-fit pins