OD9225-12HSS by orion fans
Image is representational - see mfr. specs
OD9225-12HSS
Orion Fans
FAN DC 92X25 12V Sealed Sleeve 52cfm
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: OD922512HSS
Supplier:
Orion Fans
Part No:
OD9225-12HSS
COO:
TW
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
Bulk
Category:
DC Fan
Dimension:
92.5 x 92.5 x 25 mm
Voltage Rating:
12 V
Power Rating:
2.9 W
Maximum Airflow:
52 CFM
Noise Level:
35 dB
Special Features:
None
Termination:
Lead Wires
Housing Material:
Plastic
Operating Temperature:
-10 to 70 °C