1204-26G00B2A by oupiin america inc
Image is representational - see mfr. specs
1204-26G00B2A
Oupiin America Inc
IDC Socket 26pin 1.27x1.27mm
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
IDC Socket 26pin 1.27x1.27mm
Search Keywords: 120426G00B2A
Supplier:
Oupiin America Inc
Part No:
1204-26G00B2A
COO:
TW
ECCN:
EAR99
1
Type:
IDC Connector
Number of Contacts:
26
Pitch:
1.27 mm
Mounting:
Cable Mount
Termination Method:
IDT
Maximum Voltage Rating:
N/A
Maximum Current Rating:
0.5 A
Dimension:
20.71mm x 4mm x 5 mm
Operating Temperature:
-40 to 105 °C