JT1AE-B-DC24V by panasonic electronic components
Image is representational - see mfr. specs
JT1AE-B-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 30A SPST-NO (( 32.26mm 27.43mm 20.4mm)) Through Hole
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: JT1AEBDC24V
Supplier:
Part No:
JT1AE-B-DC24V
HTS:
1
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
SPST-NO
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
N/A
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-55 to 85 °C