JT1AE-TMP-B-DC12V by panasonic electronic components
Image is representational - see mfr. specs
JT1AE-TMP-B-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 40A SPST-NO (( 32.23mm 27.4mm 27.92mm)) Through Hole
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: JT1AETMPBDC12V
Part No:
JT1AE-TMP-B-DC12V
HTS:
DC Coil Voltage:
12 V
Contact Arrangement:
SPST-NO
Mounting:
Top Mount
Operating Temperature:
-55 to 85 °C