NC4EBD-DC24V by panasonic electronic components
Image is representational - see mfr. specs
NC4EBD-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 5DC/2AAC 4PDT(38.9x11.2x27.8)mm Socket
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: NC4EBDDC24V
Supplier:
Part No:
NC4EBD-DC24V
COO:
JP
ECCN:
EAR99
20
Relay Construction:
Non-Latching10725
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
4PDT10703
Mounting:
Socket10716
Termination Style:
Solder
Push to Test Button:
No10724
Led Indicator:
No10708
Operating Temperature:
-40 to 55 °C
Coil Resistance:
800 Ohm