10TPE47MAZB by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
10TPE47MAZB
Panasonic
Cap Tant Polymer 47uF 10VDC B2 CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528 0.035 Ohm 105°C T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 10TPE47MAZB
Supplier:
Panasonic
Part No:
10TPE47MAZB
COO:
ID
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Reel
Leakage Current:
47 uA
Case Style:
Molded
Insulation:
N/R
Equivalent Series Resistance:
0.035 Ohm
Construction:
Flat
Lead Diameter:
N/R
Family:
TPE
Case Code:
B2
Fail Safe with Built-in Fuse:
No
Capacitance Value:
47 uF