6SEP150M by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
6SEP150M
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 150uF 6.3VDC 20% (8 X 7mm) Radial 3.5mm 0.035 Ohm 2560mA 3000h 105ƒA€A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 6SEP150M
Supplier:
Panasonic
Part No:
6SEP150M
COO:
JP
ECCN:
EAR99
200
Package Type:
Bulk
Dimension:
7(Max) x 8mm mm
Lead Pitch For Radial:
3.5 mm
Leakage Current:
472@2Min uA
Equivalent Series Resistance:
0.035 Ohm
Lead Diameter:
0.45 mm