6TPF330M9L by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
6TPF330M9L
Panasonic
Capacitor Tant Polymer - 330uF - 6.3VDC - D3L CASE - 20% - 7.3 X 4.3 X 2.8mm - SMD - 7343 - 0.009 Ohm - 105°C - T/R. ...
DESCRIPTION
Looking to pass low frequency signals? Well, due to a high dielectric permittivity, this 6TPF330M9L polymer electrolyte manufactured from Panasonic will be ideal for your design. It can withstand a voltage of 6.3 VDC. It has 2 terminals. Its leakage current is 207.9 μA. This product is 7.3 mm long, 2.8 mm tall and 4.3 mm deep. This polymer electrolyte has an operating temperature range of -55 °C to 105 °C. Its capacitance value is 330uF.
Search Keywords: 6TPF330M9L
Supplier:
Panasonic
Part No:
6TPF330M9L
COO:
ID
ECCN:
EAR99
2500
Package Type:
Reel
Leakage Current:
207.9 uA
Capacitance Value:
330 uF
Lead Diameter:
N/R
Case Code:
D3L
Insulation:
N/R
Case Style:
Molded
Equivalent Series Resistance:
0.009 Ohm