ECA-0JM332 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECA-0JM332
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 3300uF 6.3V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1020mA 2000h 85°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ECA0JM332
Part No:
ECA-0JM332
EAR99
2000
Capacitance Value:
3300 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Size:
10 x 20 mm
Voltage:
6.3 VDC