ECA-1CHG101 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECA-1CHG101
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 110mA 1000h 105°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ECA1CHG101
Part No:
ECA-1CHG101
EAR99
2000
Capacitance Value:
100 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
5 x 11 mm
Voltage:
16 VDC