ECA-1VHG221 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECA-1VHG221
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 270mA 1000h 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECA1VHG221
Supplier:
Panasonic
Part No:
ECA-1VHG221
COO:
MY
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Bag
Capacitance Value:
220 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
8 x 11.5 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
35 VDC