ECA-2EHG4R7B by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECA-2EHG4R7B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 250V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 50mA 2000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECA2EHG4R7B
Supplier:
Panasonic
Part No:
ECA-2EHG4R7B
COO:
MY
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Box
Capacitance Value:
4.7 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
8 x 11.5 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
250 VDC
IN STOCK: 270
Ships today, if you order in
Buy all 270 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000