ECE-A1CKS100 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECE-A1CKS100
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 16V 20% (4 X 5mm) Radial 1.5mm 28mA 1000h 85°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ECEA1CKS100
Part No:
ECE-A1CKS100
Capacitance Value:
10 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Size:
4 x 5 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
16 VDC