ECH-U1C472GX5 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECH-U1C472GX5
Panasonic
Cap Film 0.0047uF 16V PPS 2% (2 X 1.25 X 0.9mm) Stacked 125°C T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ECHU1C472GX5
Part No:
ECH-U1C472GX5
EAR99
3000
Voltage:
16 VDC
Capacitance Value:
0.0047 uF
Tolerance:
2 %
Size:
2 x 1.25 x 0.9 mm