ECQ-E1105KF by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECQ-E1105KF
Panasonic
Cap Film 1uF 100V PET 10% (12 X 6.7 X 14mm) Radial 10mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECQE1105KF
Supplier:
Panasonic
Part No:
ECQ-E1105KF
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bag
Dielectric:
PET
Voltage:
100 VDC
Capacitance Value:
1 uF
Tolerance:
10 %
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
Radial
Size:
12 x 6.7 x 14 mm