ECQ-E2106KF by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECQ-E2106KF
Panasonic
Cap Film 10uF 250V PET 10% (31 X 15.9 X 25.8mm) Radial 27.5mm 105°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ECQE2106KF
Part No:
ECQ-E2106KF
Voltage:
250 VDC
Capacitance Value:
10 uF
Tolerance:
10 %
Size:
31 x 15.9 x 25.8 mm