ECW-H16222JV by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECW-H16222JV
Panasonic
Cap Film 0.0022uF 1600V PP 5% (18 X 6.5 X 13.5mm) Radial 15mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECWH16222JV
Part No:
ECW-H16222JV
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bag
Dielectric:
PP
Voltage:
1600 VDC
Capacitance Value:
0.0022 uF
Tolerance:
5 %
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
Radial
Size:
18 x 6.5 x 13.5 mm