EEA-GA1V6R8B by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEA-GA1V6R8B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 6.8uF 35V 20% (4 X 7mm) Radial 5mm 33mA 1000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EEAGA1V6R8B
Supplier:
Panasonic
Part No:
EEA-GA1V6R8B
COO:
MY
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Box
Capacitance Value:
6.8 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
4 x 7 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
35 VDC